Reklama

Pondělí 22. ledna 2018, svátek má Slavomír, venku je -0.7 °C

Otužilci roztančili hladinu silvestrovské Bečvy. Měla dva stupně

Zprávy z regionu

31.12.2017

Autor: hcz

Poslední den v roce se sešly tisíce Přerovanů u řeky Bečvy. Tradiční otužilecká show zpestřila stejně jako každoročně silvestrovský program ve městě. Tentokrát se do řeky Bečvy ponořily zhruba tři desítky maskovaných plavců. Kromě místních otužilců přijeli rozvířit hladinu řeky i milovníci studené vody z Ostravy, Prostějova, Mohelnice a Hradce Králové.

Tradici silvestrovského plavání založil v roce 1971 přerovský rodák a první český přemožitel kanálu La Manche František Venclovský. Poprvé se plavci ponořili do Bečvy u staré elektrárny, kdy se šlo na Silvestra vykoupat jen pár lidí. A od té doby byla nová tradice na světě.

Stejně jako v minulých letech nechyběl ani letos slavnostní nástup borců a vyhodnocení nejlepší masky. Tou se stala sestřička "domina" a se symbolickou kytičkou Františku Venclovskému se do vody tentokrát ponořil jeho vnuk Petr Válek.

Tisíce obyvatel sledovalo plaveckou show nejen z obou břehů řeky, ale i z lávek u loděnice a sokolovny. "Dnes má voda 2 stupně Celsia a vzduch 6 stupňů Celsia," prozradila za organizátory Kamila Svobodová z TJ Spartak.

Mezi otužilci v maskách byl i nejstarší plavec Bohumil Pácl z Prostějova. A vodu si pochvaloval, stejně jako Marie Habíchová z Mohelnice, která se zimnímu plavání věnuje třetím rokem. "Na plaveckou show do Přerova jsme přijeli poprvé v loňském roce. A protože se nám tady moc líbilo, rozhodli jsme se to letos zopakovat.“

Dík za krásné odpoledne patří všem, nejen otužilcům, ale i místním dobrovolným hasičům a potápěčům ze Skorpenu Přerov a Frog Divers.

Foto: Hana Žáčková

hcz

Reklama

SPECIÁL

Katalog firem » Obchod » Sportovní oblečení

Nabízíme oblečení pro volný čas. Bundy RVC, termoprádlo, mikiny, kalhoty, trička, ponožky, prádlo. Oděvy značek Roveco, Progress, Ardevo, Mercox.