Reklama

Sobota 20. ledna 2018, svátek má Ilona, venku je 1.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Město Lipník nad Bečvou vydalo nový stolní kalendář pro rok 2015

Tipy a názory

31.10.2014

Autor: zd

V červenci 2015 to bude přesně pět let, co byla otevřena galerie Konírna. K tomuto výročí město Lipník nad Bečvou vydalo stolní kalendář, který obsahuje fotografie ze všech dosavadních výstav, jimiž prošlo více než 46 tisíc návštěvníků.

Foto: Galerie Konírna

"Nebývá zvykem, aby se galerie prezentovala celoročním kalendářem, ve kterém dá nahlédnout do své činnosti. Galerie Konírna v Lipníku nad Bečvou si tento výjimečný počin dovolila z titulu úspěšnosti svých prvních pěti sezón," vysvětlila Marcela Kleckerová, kurátorka většiny expozic.

Kalendář obsahuje fotografie ze všech dosavadních výstav, které navštívilo více než 46 tisíc lidí. U každé z 24 výstav je uveden název expozice, doba trvání a počet návštěvníků. Podklady čerpala redakce kalendáře z bohatého fotografického archivu města a z archivů vystavujících. Jsou zde zachyceny ukázky instalací, nejoblíbenější exponáty, momentky z vernisáží i někteří autoři. Kalendář je netypického čtvercového formátu, celobarevný, na matném křídovém papíře. Je v něm popsána také historie zámeckého hospodářského křídla, ve kterém se galerie nachází.

"Při vernisážích výstav v galerii Konírna si někdy vzpomenu na téma mé maturitní písemné práce v roce 1968, kdy jsem psala úvahu na zadání Co když se umění přežije?. Ta uplynulá léta dávají zapravdu mé tehdejší optimistické vizi a jsem ráda, že jí mohu svou kurátorskou činností alespoň trochu napomáhat," píše Marcela Kleckerová v úvodu.

zd

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

Vážené dámy a pánové, milí zákazníci, vítáme Vás na stránkách cestovní agentury Palma Na trhu cestovního ruchu působíme již od roku 1994 v kancelářích ve Svitavách a v České Třebo...