Reklama

Středa 17. ledna 2018, svátek má Drahoslav, venku je 1.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Helfštýnský okruh: na přerovské náměstí dorazily stařičké automobily a motorky

Zprávy z regionu

13.5.2017

Autor: hcz

Na 18. ročník mezinárodní přehlídky Helfštýnský okruh, který pořádá tradičně Oldtimer Clubu Helfštýn, dorazilo sto dvacet nablýskaných veteránů s datem výroby do roku 1939. Vozidla odstartovala v ranních hodinách z Lipníka nad Bečvou a do Přerova dorazila okolo půl desáté. Náměstí TGM zaplnily nejen unikátní exponáty z dob první republiky, ale i spousta milovníků těchto historických strojů.  

Prvorepublikovou atmosféru navodil nejen přerovský Academic Jazz Band, ale i posádky originálních strojů oděné v dobových kostýmech. Podle šéfa pořadatelského Oldtimer clubu Helfštýn Jiřího Zemánka je počasí přímo bomba. "Na Helfštýnský okruh přijely posádky nejen z Maďarska, Rakouska, ale i ze Slovenska a samozřejmě z České republiky. Lidé mohou obdivovat sedmdesát motorek. K těm nejzajímavějším patří bezesporu motocykl Méray 680 SV s anglickým motorem JAP, nebo dva čtyřválcové motocykly Indian z roku 1930 a 1938 nebo čtyřválcový Zündapp," dodal Zemánek. Právě motocykl Indian získal v Přerově na své první zastávce Helfštýnského okruhu z rukou primátora města Přerova Vladimíra Puchalského pohár "nejkrásnější motorka".

Ani automobily nezůstaly pozadu. "K unikátním kouskům patří vůz Fiat Zero z roku 1912, ale také stejně starý automobil Chenard & Walcker," prozradil Zemánek. Návštěvníci náměstí mohli obdivovat ale i Jaguar SS 100, nebo americký Auburn z roku 1928.  Pohár "nejkrásnější automobil" si nakonec z Přerova odvezla posádka automobilu Chenard & Walcker z roku 1912.

Foto: Hana Žáčková

hcz

Reklama

Hanácká vinotéka s.r.o.

Katalog firem » Restaurace, stravování » Vinotéky

Prodej sudového a lahvového vína se zaměřením na malé vinohrady. Výběr z více než 40 vinařství. 12 druhů sudového vína. Delikatesy k vínu - francouzské paštiky, 10 druhů oliv, pražená...