Reklama

Sobota 20. ledna 2018, svátek má Ilona, venku je 1.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Absolventi v městské galerii vystaví busty v nadživotní velikosti i tematické série

Kultura

26.4.2016

Autor: zd

Kašírovaný papír a z něj modelované modré busty v nadživotní velikosti, keramické loutky inspirované Harry Potterovskou ságou, reálné portréty známých osobností nebo velké keramické objekty letos doplní již tradiční jarní Absolventskou výstavu výtvarného oboru ZUŠ Bedřicha Kozánka v Galerii města Přerova na Horním náměstí. Čtvrtý ročník přehlídky tvorby mladých umělců odstartuje vernisáží v úterý 26. dubna v 17 hodin za hudebního doprovodu žáků kytarového oddělení ZUŠ Electric Stringe pod vedením Bohdana Mrtvého.

Návštěvníci galerie uvidí i tvorbu dospělých absolventů druhého stupně ZUŠ. "Někteří z nich navštěvovali výuku u nás až 13 let, a to je už opravdu zárukou, že si svůj předmět zájmu ve výtvarném umění našli,! zmínil vedoucí výtvarného oboru ZUŠ Vladislav Časta. Jak doplnil, letošní rok je pro žáky i pedagogy výjimečný tím, že se nese v duchu oslav stého výročí založení ZUŠ. Každoročně nadupaná expozice obrazy i objekty všech směrů a technik bude letos výjimečná početnějším zastoupením tzv. velkých objektů. "Z větší keramiky bych zmínila například mořskou pannu, velkoplošné obrazy bude zastupovat malba o velikosti A1," láká na zajímavé exponáty vyučující Lenka Březinová. Pod jejím odborným dohledem někteří žáci pracovali celý rok i na tzv. tematických minisériích, které budou prezentovat například keramika a malba nebo větší grafické celky, malby na sklo a mozaiky.

Překvapivě teprve ti mladší absolventi ze třídy od pedagožky Světlany Lašákové vystaví rozměrné busty, z umělecké dílny starších žáků téže učitelky a výtvarnice pocházejí keramické loutky postav z Harry Pottera. "Reálné portréty pak představí osobnosti, jako jsou třeba John Lennon, Freddie Mercury nebo Marilyn Monroe," doplnila Lašáková.

Výstava mladých výtvarníků bude k vidění do 29. května.

zd

Reklama

RESTAURACE NA JIŽNÍ

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Zveme všechny milovníky piva na "Pivní víkend" do Hotelu Na Jižní, který proběhne 19. - 21.1. 2018. Přijďte ochutnat pivo Jižan za akční cenu 21,- Kč.