Reklama

Pondělí 22. ledna 2018, svátek má Slavomír, venku je -0.6 °C

Přerované se přišli podívat na živý betlém na náměstí

Zprávy z regionu

23.12.2017

Autor: hcz

Poslední večer před Štědrým dnem se přišel na náměstí TGM poklonit narozenému Ježíškovi k jesličkám prostý lid a mudrcové z Východu. Živý betlém, který připravili místní farníci, má v Přerově více než dvacetiletou tradici. Návštěvníci náměstí si vystoupení užívali a spolu s farníky si zazpívali několik vánočních koled.

"Živý Betlém se v Přerově poprvé uskutečnil před zhruba dvaadvaceti lety ve spolupráci s manžely Vyhnánkovými," prozradil k historii Živého Betléma farnosti Přerov organizátor Jaroslav Adamík.

Představení, které přilákalo na náměstí přes stovku diváků, nacvičovalo pětatřicet herců z divadelního spolku Lorenzo pod vedením Libuše Calábkové. Dalších pětadvacet lidí zajišťovalo technické zázemí. "Snažíme se, abychom měli v představení každým rokem i živého "Ježíška" a letos si ho zahrál dvouměsíční Vojtíšek," dodal Adamík. V představení nechyběli ani trubači a závěrečné koledy zazpívala Schola při farnosti Přerov.

Foto: Hana Žáčková

hcz

Reklama

HRAD SOVINEC

Katalog firem » Cestovní ruch » Hrady, zámky

Hrad Sovinec se nachází v okrese Bruntál, mezi městy Rýmařov a Moravský Šternberk, 3 km nad obcí Dlouhá Loučka. Místo konání oblíbených kulturních a historických akcí.